Czym jest Google Data Studio?

Google Data Studio to internetowe oprogramowanie do analizy i wizualizacji danych. Oferuje potężne i łatwe w użyciu narzędzia do organizowania, analizowania, wizualizacji i udostępniania danych.

Data Studio to narzędzie analityczne, które umożliwia użytkownikom tworzenie interaktywnych raportów w ciągu kilku minut. Pozwala także użytkownikom analizować swoje dane na ponad 20 różnych sposobów za pomocą ponad 40 wykresów. Data Studio jest dostępne jako bezpłatna usługa Google Cloud Platform lub jako wersja dla przedsiębiorstw z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak niestandardowe integracje, dostęp dla wielu użytkowników itp.

Google Analytics Toolkit to kolejna generacja interfejsu internetowego GA i zastępuje generator raportów właściwości witryny (SPR) Google Analytics. Zestaw narzędzi zapewnia kompleksową obsługę wszystkich potrzeb związanych z raportowaniem: od tworzenia raportów po publikowanie ich w witrynie.

Co to jest wizualizacja danych?

Wizualizacja danych to proces przedstawiania danych w formie graficznej. Jest to technika, która pomaga nam zrozumieć i zbadać zbiory danych.

Oprogramowanie do wizualizacji danych jest szeroko stosowane do celów analizy, raportowania i prezentacji danych. Zawiera oprogramowanie statystyczne, które pomaga w tworzeniu wykresów i wykresów, które przekazują informacje.

Wizualizacja danych istnieje już od jakiegoś czasu, ale ostatnio zyskała większą popularność, ponieważ może być używana do przekazywania złożonych informacji w łatwy do zrozumienia sposób.

Wizualizacja danych jest ważną częścią wielu dziedzin, takich jak opieka zdrowotna, marketing, edukacja itp.

Google Data Studio
https://sempai.pl/blog/czym-jest-google-data-studio-i-jak-z-niego-korzystac/

Dlaczego powinieneś używać programu do wizualizacji?

Kiedy masz dużo danych, może być trudno zrozumieć, co oznaczają dane bez uprzedniej wizualizacji. Tutaj przydają się programy do wizualizacji. Mogą pomóc Ci zrozumieć relacje między różnymi zmiennymi i zidentyfikować trendy w Twoich danych.

Wiele firm korzysta z narzędzi wizualizacyjnych z kilku powodów, takich jak identyfikowanie wzorców, podejmowanie decyzji i usprawnianie procesów biznesowych.

Comments are closed.