Czym są meta tagi?

meta tagi

Meta tagi to opisy, które mogą mieć wpływ na pozycje strony w wynikach wyszukiwarki. Co prawda ich znaczenie zmalało, ale przy umiejętnym wykorzystaniu wciąż mogą przynosić wiele korzyści. Podpowiadamy, czym są meta tagi i jak je wykorzystać.

Meta tagi – najważniejsze informacje

Meta tagi stanowią jeden z podstawowych elementów języka HTML. Znajdują się w nagłówku dokumentu, a ich obecność umożliwia ustalenie tytułu strony, zaznaczenie kluczowych słów oraz opisu treści. Należy zauważyć, że większość meta tagów jest niewidoczna dla użytkowników internetu. Są to opisy tworzone z myślą o wyszukiwarkach i przeglądarkach internetowych. W dzisiejszych czasach najskuteczniejszym z meta tagów jest opis treści znajdującej się na podstronie. Jest to tekst mający zwiększający CTR wyników wyszukiwania danej strony. Poprawnie skonstruowane meta description wzmacnia szanse konwersi i może stanowić zachętę dla potencjalnych odbiorców. Tego rodzaju opis treści powinien zawierać:

  • zwrot call to action,
  • dokładny opis zawartości strony,
  • słowa kluczowe istotne dla użytkowników,
  • długość nie przekraczającą 150 znaków,
  • przykuwające uwagę znaki specjalne.

Meta tagi i ich znaczenie

Wbrew pozorom meta tagi mogą pełnić ważną funkcje i ułatwiać pozyskiwanie nowych klientów. Meta title ma wpływ na pozycjonowanie strony. Dlatego powinien być unikalne, powielanie nazw kończy się niską pozycją w wynikach wyszukiwarki Google. Dobrze aby zawierał słowo kluczowe. Opisany wyżej meta description może stanowić swojego rodzaju wizytówkę zachęcającą do odwiedzenia promowanej strony. Z tego powodu warto zadbać o interesującą treść tego elementu. Meta keywords to znaczniki odnoszące się do słów kluczowych. W dzisiejszych czasach straciły na znaczeniu i nie mają wpływu na pozycje w wynikach wyszukiwania. Meta robots to znaczniki zezwalające robotom przeglądarek internetowych na wejście na stronę www. Podsumowując, meta tagi nie powinny być ignorowane, a ich umiejętne wykorzystanie może skutkować uzyskaniem przewagi nad konkurencją w swojej branży.

Comments are closed.